Birdwatcher v autě

9. června 2010 v 16:40 | Honza |  Zajímavosti z ptačí říše
Dnes jsem kromě učení zabrousil i na weby a blogy svých kolegů, birdwatcherů. Na webu Martiny Nacházelové, kde jsem narazil na článeček, nebo spíš takový malý projekt BIRDWATCHER V AUTĚ. Martina zcela správně upozorňuje na to, že řidič birdwatcher je nevyzpytatelným (já bych řekl klidně i nebezpečným) objektem na silnici. Kdo by to neznal, jedete si krajinou, najednou vidíte louži v poli, šlapete na brzdu, couváte. Zajíždění a vyjíždění na/z polních cest, hrází rybníků, podmáčených luk, polí a zasněžených příkopů patří k běžné rutině. Stejné je to i s bržděním a sbíráním uhynulých ptáků na silnici. Ve snaze přiblížit se ptákům někdy zapomínáme na technické možnosti našeho vozu, někdy k jeho nebo naší skodě. Zatímco auto získává škrábance a tržné rány, my získáváme zkušennosti rovnající se mnohdy zkušennostem rallye závodnímům či řidičům vojenských speciálů.
Pohledy ostatních na blázna krčícího se, nebo ležícího ve škarpě za autem a civícího někam do pole jasně ukazují, jak divné a neočekávané je naše chování.
Proto se připojuji k Martině a pokusím se vyzdobit si své auto (jestli to projde u zbytku rodiny) cedulkou, která snad upozorní na hendikep, kterým trpím . Doufejme, že časem ostatní účastníci provozu zjistí, co tato podivná cedulka znamená a budou za námi udržovat bezpečnou vzdálenost. Další nezištnou výhodou je, že konečně poznáme, že auto stojící na břehu řeky, či okraji lesa patří člověku, který má stejné zájmy a je dobré ho vyhledat, víc očí totiž víc vidí.
birder za volantem - auto bez řidiče
Tato cedulka je volně ke stažení na stránkách Martiny Nacházelové a jejího birdwatcherského taťky. (odkaz výše).
Pokud už jsem u tématu ježdění sem a tam, dbejte hlavně na zájmy ptáků a ostatních lidí včetně ostatních birdwatcherů. Jakmile totiž někdo ve snaze přiblížit se k ptákům a udělat dokonalé foto, nebo se jen podívat rozhrabe louku nebo pole, podezření jako první padá na místní ornitology.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama