30.4 - Opět na Řežabinci

3. května 2010 v 20:43 | Honza |  Z terénu
Na dnešní den je plánován 1. odchyt v rámci letošního projektu CES, který na Řežabinci probíhá po řadu let a sám se jej účastním už čtvrtý rok. Dnešní odchyt se vedl ve znamení improvizace - zase jsme po roce něco zapomněli a je třeba si to oživit. Do sítí se nám hned chytá několik slavíků modráčků a dvě cvrčilky slavíkové. Brzy se v síti objevuje i páreček strnadů rákosních. Postupně ptáci přibívají a nakonec jich je 52 (min. 10 druhů).

Během odchytu mám i čas koukat po rybníce a brzy nacházím pullátka hus velkých. Na rybníce je 26 dospělců a 7 rodinek. Nad rákosím přeletuje pochop a na vodě je živo stejně jako v rákosí. Mezi 35 potápkami černokrkými se proplétají lžičáci pestří (min. 5 M), 3M a 1F čírky modré a pár čírek obecných. Vše doplňují kopřivky obecné a poletující rybáci obecní. V 1 hodinu končíme s odchytem a když odcházím, tak na mě ještě volá kukačka obecná a žluva hajní.

Dalším cílem je rybník nacházející se nedaleko. Je upuštěný a já mám šanci si omrknout 24 vodoušů bahenních, 5 kulíků říčních a čejky chocholaté.
bahenni bahnaci
.
kulik
Na to, že jsem dneska ani neplánoval někam vyrazit to byl povedený den.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama