23.2.2010 - Jarní poslové a zpětné hlášení

23. února 2010 v 20:02 | Honza |  Z terénu
Bohužel mi v posledních dnech nezbývá moc času na vycházky ven. Člověk aby se pořád učil, něco dělal atd. Jediné štěstí je, že mezi moje školní povinnosti patří i sčítání vrabů, ale o tom se snad brzy dočtete na webu ČSO. Díky tomu se alespoň občas projdu v okolí města a vesnic, kde se stále zdržují někteří ptáci. Mezitím co ze střech padá sníh se začínají objevovat první poslové jara. Posledních pár dní se už v okolí fakulty potulují špačci obecní a mísí se s hejny kvíčal a i lesíky v okolí vesnic se rozezvučely zpěvem ptáků. I datli černí již hlasitě oznamují, kdo je ve Stromovce pánem.
Aby se mi po terénu ještě víc stýskalo, dostal jsem dnes jedno ZZH (zahraniční zpětné hlášení). Je to moje 2 ZZH a stejně jako u toho prvního jsem ptáka odchytil na Řežabinci. V tomto případě se jedná o rákosníka velkého, který skončil v síti při každoroční Akci Acrocephalus. Pták byl okroužkován na tahu u Vranského jezera (Chorvatsko). Od té doby si stihl zalétnout na své Africké zimoviště a vrátit se do svého rodiště (někde na severu?), aby se mohl na konci léta opět chytit a potěšit všechny přítomné na Řežabinci. Tak doufejme, že nás na konci letošního léta také potěší nějaký jeho krajan, nebo jiný zahraniční návštěvník.
 


Komentáře

1 KIRABedy KIRABedy | E-mail | Web | 1. července 2018 v 22:27 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such situation leads to worsening feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-relieve-breast-pain-during-pregnancy-useful-tips>how to relieve breast pain during pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama