27.8.2009 - Lednické rybníky

5. listopadu 2009 v 12:42 | Honza |  Z terénu
Po vydatné snídani vyrážíme z kempu Pálava (Nové Mlýny) na náš dovolenkový ornitologický výlet. První zastávkou je rybník Nesyt. Na hladině rybníka pozorujeme spousty vodních ptáků. Nechybí husy velké, poláci velcí, lysky, volavky popelavé a bíle a sem tam i nějaká ta potápka roháč.
Zatím co pátrám po nějakých zajímavých druzích ptáků, Peťa si bere můj foťák a dělá několik desítek fotek bělásků, kteří vysávají vodu z bláta. Z rákosí se ozývá chřástal vodní a na hladině se na pár okamžiků objevuje 1 husice razavá a Peťa tak pozoruje svůj další druh.
Další zastávkou je rybník Prostřední. Posledních pár dní z této lokality přicházejí pozorování kormoránů malých. Stavím stativ, ale na ostrůvku nic nenacházím. Jdeme rybník obejít a cestou pozorujeme ptáky. Na hladině je poměrně plno. U kolejí lákáme na břeh několik labutí bílých a odečítáme 2 kroužky. Čísla kroužků jdou po sobě - 6601 a 6602, takže se zřejmě jedná o sourozence. S labutěmi vylézá na břeh i juv. lyska.
Pokaračujeme kolem rybníka, až se dostáváme k ostrůvku, tentokrát ale z druhé strany. Nedává mi dlouhou práci najít prvního kormorána malého, brzy nacházím i druhého jedince.
Z dalších ptáků zde pozorujeme poláky velké, husy velké, kopřivky obecné. Na rybníku je početně zastoupena i lyska černá, potápka roháč a racek chechtavý. Nacházíme i jednoho většího racka v šatu 1 roku. Ptáka fotím a snad se jej podaří určit za pomoci někoho zkušeného (nejvíce bych sázel na L. michahellis).

Než odcházíme, tak Peťa dělá několik fotek labutí.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama