25.8.2009 - Cesta na jih Moravy

5. listopadu 2009 v 11:21 | Honza |  Z terénu
Ráno vstávám a rychle sbírám pár potřebných věcí. Za několik minut ujíždím směrem České Budějovice, tady mě čeká zkouška ze statistiky a ta rozhodne jestli dneska pojedu ještě někam dál.
Po poledni naštěstí již vyrážím východním směrem a brzy zastavuji v Chlumu u Třeboně.

Tady nabírám Peťu, která se ujímá mapy a naviguje naše auto směrem na Moravu. Cestou koukáme, zda někde neuvidíme nějaké zajímavé ptáky. Na brzdu šlapu pár stovek metrů za vesnicí Vratěnín (tady jsem špatně odbočil, protože jsem nevěřil navigaci žena 3000, ale naštěstí jsme brzy našli správnou cestu).

Na malé louži v poli se promenáduje několik bahňáků. Jsou zde 2 juv. čejky chocholaté, 3 vodouši tmaví a mezi nimi pobíhájí 3 vodouši kropenatí. Dříve než určujeme další dva menší vodouše (kropenatý/bahenní) přijíždí auto, které ptáky plaší.
Vyrážíme dál, ale už brzy zastavujeme u rybníka Celničný, který se nachází u obce Šafov. Na hladině plave 180 hus velkých, doplněných poláky velkými a lyskami. Na poli za rybníkem je dalších asi 100 hus. Mezi nimi nacházím husu s límcem X, bohužel číslo se mi nedaří přečíst. Když se husa schovává, vyrážíme na další cestu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama