10.10.2009 - Schůze SVOB

5. listopadu 2009 v 21:42 | Honza |  Z terénu
Brzy ráno vyjíždím z domova a spěchám na terénní stanici ČSO na Velkém Tisém. V rychlosti zastavuji na Horusickém rybníce. Je již částečně upuštěný a proti platu vystoupil ostrůvek. Z dálky na něm pozoruji několik stovek čejek chocholatých a na bahně se pohybují desítky volavek bílých.

V Lomnici nad Lužnicí vyzvedávám Romana Muláčka a jedeme za ostatními na poloostrov Koclířova. Zdravím se s ostatními, ale to už Kuba Vlček dráždí nahrávkou chřástala vodního a Vojta Kubelka se ho snaží z křoví vyhnat. Přejíždíme blíž k ostrůvku, protože na velkou vzdálenost se nám nezdál jeden bahňák. Brzy už ho hledáme mezi 57 čejkami chocholatými které se zvedly a v letu poznáváme kameňáčka pestrého. Když ptáci usedají zpět, máme dost času si ho prohlédnout.

Na Záblatském rybníce pozorujeme okolo 3 stovek hus velkých a také několik hvízdáků euroasijských.

V rákosinách Bošileského poletují 3 bramborníčci černohlaví, ale na vodě nacházíme mezi desítkami březňaček jen jednu zrzohlávku rudozobou.

Na Horusickém zastavujeme u boudy a chvíli pozorujeme, přejíždíme na plato k ostrůvku, ale když přijíždí ostatní, ptáci se zvedají a odlétají. Pátráme po nebi a objevujeme jednoho sokola stěhovavého, který zase rychle mizí. Nacházíme několik hvízdáků euroasijských a 5 hus polních. Mezi kamením na ostrůvku pobíhají 2 kulíci píseční.
Za kravínem v Horusicích procházíme ke střílně na kormorány a pozorujeme cca 850 čejek chocholatých (Vojta jich nasčítal 942), mezi nimi se prochází 27 jespáků (pravděpodobně j. obecní). Na rybníku je min. 108 volavek bílých a 630 čírek obecných.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama